Další čínský plagiátor odhalen

19. 03. 2019

V Číně byla odhalena další továrna na výrobu padělaných bezdrátových mikrofonů, mixážních pultů a zvukových procesorů. Padělky nesly názvy nejznámějších světových značek v hudební branži - Sennheiser, Shure, Yamaha nebo Harman.

V továrně Enping Soundpu Electronics Equipment, známé také jako Voxpu Electronics Equipment,  byla místními orgány provedena razie, při které se potvrdilo podezření na padělatelskou činnost.
Firma se výrobou padělků elektroakustických zařízení zabývá opakovaně, naposledy byla pokutována v srpnu 2018 na základě kontroly v dubnu 2018. Uvedení výrobci, poškození padělatelskou činností, budou vzájemně spolupracovat při podání žaloby na Soundpu. "Jedná se o zpronevěření našeho společného duševního vlastnictví. Vážíme si proto spolupráce firem Sennheiser, Yamaha a Harman", sdělil prezident společnosti Shure, pan Chris Schyvinck. Daniel Sennheiser, výkonný ředitel společnosti Sennheiser, dodává: "Padělky nejen popuzují zákazníky, kteří očekávají vysokou kvalitu zaručenou světovou značkou. Kromě nízké kvality a životnosti také mohou ohrožovat zdraví uživatelů. To samozřejmě škodí celému hudebnímu průmyslu."
Padělky totiž škodí všem zúčastněným také tím, že jejich majitel nemusí nikdy zjistit, že si zakoupil pouze levnou napodobeninu, a bude se divit, že ten vyhlášený mikrofon hraje tak divně. Važte si proto svých peněz a nevyhazujte je za nefunkční šmejd. Zaručeně pravé mikrofony můžete bezpečně koupit u našich prodejců.
Celý článek (ENG)
Padělky zachycené v ČR